Rocznica walk o Kołobrzeg

Od dnia jutrzejszego zabezpieczamy obchody rocznicy walk o Kołobrzeg, które zakończyły się 18 marca 1945 r. Będziemy podczas głównych uroczystości dbać o bezpieczeństwo uczestników licząc na to, że nasze interwencje nie będą potrzebne.

Warto chociaż na chwilkę przybyć na uroczystości i podziękować tym co walczyli o wolność dla nas.

Plakat z programem uroczystości:

Zdjęcia z KPP

Na naszej oficjalnej galerii jak i na profilu facebookowym dostępne są zdjęcia z kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, w którym wzięli udział członkowie naszej grupy.

Picassa

Facebook

 

Zapraszamy do oglądania a członków grupy do udziału w KPP jeśli będzie organizowany.

Nabór cz. III

Trzecia część naboru i zarazem prawdopodobnie ostatnia odbędzie się:

16 marca 2013 r. o godz. 13.30 w sali 1A w ZS im H.Sienkiewicza ul. 1 maja 47.

 Zapraszamy na spotkanie !!!!

Zapraszamy do kontaktu na maila ratownictwo.paramedic@gmail.com  !!!!

Tam byliśmy …. Bitwa na Karaoke…

Artykuł na stronie: kolobrzeg.pl

10. marca 2013 r. w Hali Milenium odbyła się impreza charytatywna „Pomóżmy przeżyć” pod nazwą „Bitwa na karaoke”. Druga odsłona konfrontacji wokalnych odbyła się pod hasłem „Szalone lata 60-te” – zbieraliśmy pieniądze na leczenie 11-letniego mieszkańca Trzebiatowa – Miłosza Smal.

Miłosz Smal urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i wieloma jej skutkami. Jest dzieckiem bardzo inteligentnym. W wieku 3 lat poznawał litery, a mając 4 i pół zaczął biegle czytać. Jest fanem Kaczora Donalda, a czytanie, język angielski i komputer to jego wielka pasja. Uwielbia rozgrywki sportowe, ma ogromną wiedzę na temat sportu, i jak sam mówi, chciałby kiedyś zostać komentatorem sportowym. Mimo, że jest przykuty do wózka, Miłosz jest chłopcem bardzo pogodnym. Rodzice Miłosza są nauczycielami i tylko dzięki wsparciu fundacji i wpłatach 1% mogło dojść do uczestnictwa Miłosza w turnusie rehabilitacyjnym. Wtedy jednak okazało się, że jego dziecięcy wózek inwalidzki nie jest przystosowany do samodzielnego pokonywania barier architektonicznych, do jazdy aktywnej, czyli takiej, aby mógł samodzielnie pokonywać wszelkie przeszkody. Rodzice Miłosza są właśnie w trakcie poszukiwania takiego wózka, jednak koszt nowego, aktywnego wózka do samodzielnej jazdy to wydatek rzędu 10 tys. złotych.

Wyższe kwalifikacje to lepszy standard

Podobno człowiek uczy się całe życie, pewnie tak jest. Zawsze fajnie jest podwyższać swoje kwalifikacje i nabywać doświadczenia. Miło jest słyszeć, że osoby, które w sumie niedawno zaczęły zainteresowanie określoną tematyką chcą więcej i więcej. Tym bardziej miło jest kiedy osoby te kształcą się w tym samym profilu w jakim działa grupa.

Miło jest wtedy poinformować, że osoby te odniosły sukces i udało się.

A więc do rzeczy: w dniu wczorajszym członkowie SGR „PARAMEDIC” w składzie: Mateusz Giec, Anna Sandrzyk oraz Monika Andrykowska uzyskali tytuł RATOWNIKA zgodnie z ustawą o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Oznacza to, że ukończyli pozytywnie kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy (KPP). KPP jest jedynym kursem w Polsce nadającym państwowy tytuł RATOWNIKA. 

Uzyskując ten tytuł spełnili jeden z podstawowych obowiązków jakie nakłada regulamin na członków grupy, który mówi, że każda osoba w grupie ma obowiązek podwyższać swoje kwalifikacje. Niestety obowiązek, o którym się zapomina.

Wykwalifikowani ludzie to wyższy standard prowadzonych działań i dążenie ku profesjonalizmowi.

Dla naszej małej grupy profesjonalizm to duże wyzwanie, ale póki są osoby które dążą do tego to wyzwanie wcale nie jest nieosiągalne.

(zdjęcia ze szkolenia wkrótce)

Nowy termin naboru !!!

Jako, że sobotnie spotkanie naborowe nie przyniosło spodziewanych efektów ogłaszamy kolejny termin na dzień:

9 marca 2013 r. godz. 14.00  w ZS nr 2 im. H. Sienkiewicza, ul. 1 maja 47, Kołobrzeg

szczegóły takie jak w newsie wcześniejszym:

SGR PARAMEDIC rozpoczyna nabór kandydatów do stowarzyszenia.

Zapraszamy szczególnie młodzież z klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych.

Nasze stowarzyszenie szkoli kandydatów  z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa oraz technik ratowniczych, współpracy w grupie.

Każda osoba, która by chciała rozpocząć działanie w stowarzyszeniu ratowniczym proszona jest o zapoznanie się z tą stroną (klik !!!!)                                                             Są tam wymagania oraz odpowiedzi na najważniejsze pytania dla kandydatów chcących działać w naszym stowarzyszeniu.

Uwaga !!! Nie jest to nabór do szkolenia z pierwszej pomocy, tylko nabór członków do stowarzyszenia którzy zostaną przeszkoleni min. w zakresie pierwszej pomocy. Jeśli ktoś chce tylko kurs pierwszej pomocy to zapraszam TU.”

Zapraszamy !!!!